TAJW106K016HNJ
DigiKeys varenummer
478-TAJW106K016HNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TAJW106K016HNJ
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 10% 16V 2312
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2312 (6032 metrisk) 2Ohm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
TAJW106K016HNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
2312 (6032 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,059" (1,50mm)
Spænding - Nominel
16 V