TAJT106M016SNJ
DigiKeys varenummer
478-TAJT106M016SNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TAJT106M016SNJ
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1411 (3528 metrisk) 2,2Ohm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
TAJT106M016SNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,2Ohm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,047" (1,20mm)
Spænding - Nominel
16 V