TAJK475K016RNJ kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
KYOCERA AVX
På lager: 235.202
Datablad
Similar
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
På lager: 762
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1206 (3216 metrisk) 3,1Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TAJK475K016RNJ
DigiKeys varenummer
TAJK475K016RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TAJK475K016RNJ
Beskrivelse
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1206
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
TAJK475K016RNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3,1Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,039" (1,00mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
K
Spænding - Nominel
16 V