TAJF107M016SNJ
DigiKeys varenummer
478-TAJF107M016SNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TAJF107M016SNJ
Beskrivelse
CAP TANT 100UF 20% 16V 2312
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2312 (6032 metrisk) 400mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
TAJF107M016SNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
400mOhm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
2312 (6032 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Spænding - Nominel
16 V