TAJC685K025RNJ
DigiKeys varenummer
478-3913-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3913-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-3913-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TAJC685K025RNJ
Beskrivelse
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2312
Detaljeret beskrivelse
6.8 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 25 V 2312 (6032 metrisk) 2Ohm
EDA/CAD-modeller
TAJC685K025RNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2312 (6032 metrisk)
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
C
Spænding - Nominel
25 V