TAJB685M020RNJ
DigiKeys varenummer
478-TAJB685M020RNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJB685M020RNJCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-TAJB685M020RNJDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TAJB685M020RNJ
Beskrivelse
CAP TANT 6.8UF 20% 20V 1411
Detaljeret beskrivelse
6.8 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 1411 (3528 metrisk), 1210 2,5Ohm
EDA/CAD-modeller
TAJB685M020RNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,5Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk), 1210
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
B
Spænding - Nominel
20 V