TAJB106K016RNJ
DigiKeys varenummer
478-1673-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1673-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-1673-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TAJB106K016RNJ
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 10% 16V 1411
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1411 (3528 metrisk), 1210 2,8Ohm
EDA/CAD-modeller
TAJB106K016RNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,8Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk), 1210
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
B
Spænding - Nominel
16 V