TAJA685M006SNJ kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 2.763
Datablad
Similar
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Similar
Direkte
Vishay Sprague
Opgradering
Vishay Sprague
6.8 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TAJA685M006SNJ
DigiKeys varenummer
TAJA685M006SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TAJA685M006SNJ
Beskrivelse
CAP TANT 6.8UF 20% 6.3V 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
TAJA685M006SNJ Modeller
Kategori
Type
Formstøbt
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
A
Spænding - Nominel
6.3 V