TAJA106K010TNJ
DigiKeys varenummer
478-11220-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11220-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-11220-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TAJA106K010TNJ
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 1206 (3216 metrisk) 3Ohm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
TAJA106K010TNJ Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
A
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
10 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3Ohm @ 100kHz