TAJA105K016YNJ
DigiKeys varenummer
478-TAJA105K016YNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJA105K016YNJCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-TAJA105K016YNJDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TAJA105K016YNJ
Beskrivelse
CAP TANT 1UF 10% 16V 1206
Detaljeret beskrivelse
1 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1206 (3216 metrisk) 11Ohm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
TAJA105K016YNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
11Ohm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Spænding - Nominel
16 V