TACR106K010FTA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
På lager: 9
Opgradering
På lager: 890
Similar
Similar
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 0805 (2012 metrisk) 5Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TACR106K010FTA
DigiKeys varenummer
TACR106K010FTA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TACR106K010FTA
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 10% 10V 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
TACR106K010FTA Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,053" B (2,00mm x 1,35mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,059" (1,50mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
R
Spænding - Nominel
10 V