TACL105M016ATA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 355
Datablad
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
På lager: 616
Opgradering
På lager: 10.412
Similar
Vishay Sprague
Similar
Vishay Sprague
På lager: 684
1 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 0603 (1608 metrisk) 7,5Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TACL105M016ATA
DigiKeys varenummer
TACL105M016ATA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TACL105M016ATA
Beskrivelse
CAP TANT 1UF 20% 16V 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
TACL105M016ATA Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
7,5Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,039" (1,00mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
L
Spænding - Nominel
16 V