SR655C105KAATR1
DigiKeys varenummer
478-11044-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11044-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SR655C105KAATR1
Beskrivelse
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,300" L x 0,150" B (7,62mm x 3,81mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,400" (10,16mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)