SR307C473MARTR1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 1.296
Datablad
Opgradering
Direkte
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
På lager: 383
0.047 µF ±20% 500V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR307C473MARTR1
DigiKeys varenummer
SR307C473MARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR307C473MARTR1
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 500V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,300" L x 0,150" B (7,62mm x 3,81mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,360" (9,14mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)