SR307C104KARTR1
DigiKeys varenummer
478-13117-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13117-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SR307C104KARTR1
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 500V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,300" L x 0,150" B (7,62mm x 3,81mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,360" (9,14mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)