SR305E225MARTR2
DigiKeys varenummer
478-7362-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7362-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SR305E225MARTR2
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 50V Z5U RADIAL
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer Z5U Radial
Driftstemperatur
10°C – 85°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,300" L x 0,150" B (7,62mm x 3,81mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)