SR305E225MAR
DigiKeys varenummer
478-5746-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR305E225MAR
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 50V Z5U RADIAL
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer Z5U Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR305E225MAR Modeller
Driftstemperatur
10°C – 85°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,300" L x 0,125" B (7,62mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)