SR305C105MARTR1
DigiKeys varenummer
478-SR305C105MARTR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SR305C105MARTR1CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SR305C105MARTR1
Beskrivelse
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,300" L x 0,150" B (7,62mm x 3,81mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,360" (9,14mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)