SR225E104MAR
DigiKeys varenummer
478-6010-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR225E104MAR
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer Z5U Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR225E104MAR Modeller
Driftstemperatur
10°C – 85°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,200" (5,08mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,250" (6,35mm)