SR217A220JAR
DigiKeys varenummer
SR217A220JAR-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR217A220JAR
Beskrivelse
CAP CER 22PF 500V NP0 RADIAL
Detaljeret beskrivelse
22 pF ±5% 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)