SR215C333KAR
DigiKeys varenummer
478-7696-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR215C333KAR
Beskrivelse
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.033 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR215C333KAR Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)