SR215C104MAATR1
DigiKeys varenummer
478-SR215C104MAATR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SR215C104MAATR1CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SR215C104MAATR1
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)