SR212C103KARTR1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Direkte
KEMET
På lager: 917
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
På lager: 54
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Similar
10000 pF ±10% 200V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR212C103KARTR1
DigiKeys varenummer
SR212C103KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR212C103KARTR1
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)