SR212C103KAR
DigiKeys varenummer
478-SR212C103KAR-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR212C103KAR
Beskrivelse
CAP CER RADIAL
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 200V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,200" (5,08mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)