SR212C102JARTR1
DigiKeys varenummer
SR212C102JARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR212C102JARTR1
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±5% 200V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)