SR201C473KARTR1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Similar
Similar
Direkte
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Murata Electronics
På lager: 997
Murata Electronics
På lager: 551
Opgradering
KEMET
På lager: 841
KEMET
TDK
TDK
På lager: 415
0.047 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR201C473KARTR1
DigiKeys varenummer
SR201C473KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR201C473KARTR1
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR201C473KARTR1 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,200" (5,08mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)