SR201A222JARTR1
DigiKeys varenummer
478-SR201A222JARTR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SR201A222JARTR1CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SR201A222JARTR1
Beskrivelse
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 RAD
Detaljeret beskrivelse
2200 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,200" (5,08mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)