SR201A102JARTR1
DigiKeys varenummer
478-11019-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11019-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SR201A102JARTR1
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,200" (5,08mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)