SR155C104KAR
DigiKeys varenummer
478-11418-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR155C104KAR
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,150" L x 0,100" B (3,81mm x 2,54mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,150" (3,81mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)