SR151A330FAA
DigiKeys varenummer
SR151A330FAA-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR151A330FAA
Beskrivelse
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL
Detaljeret beskrivelse
33 pF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,150" L x 0,100" B (3,81mm x 2,54mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,150" (3,81mm)
Tolerance
±1%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)