SR075C104KARTR1
DigiKeys varenummer
478-SR075C104KARTR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SR075C104KARTR1CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SR075C104KARTR1
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,150" L x 0,100" B (3,81mm x 2,54mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,100" (2,54mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)