SK597C105KAR
DigiKeys varenummer
478-4034-ND
Producenter
Producentens varenummer
SK597C105KAR
Beskrivelse
CAP CER 1UF 500V X7R RADIAL
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±10% 500V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SK597C105KAR Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,669" L x 0,200" B (17,00mm x 5,08mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,684" (17,38mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,575" (14,60mm)