SD1206S020S1R0
DigiKeys varenummer
478-7803-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7803-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-7803-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SD1206S020S1R0
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 20V 1A 1206
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 20 V 1A Overflademontering 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SD1206S020S1R0 Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
200 µA @ 20 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
1206 (3216 metrisk)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
20 V
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 125°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
500 mV @ 1 A