RPF0811471M025K
DigiKeys varenummer
478-RPF0811471M025KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-RPF0811471M025KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
RPF0811471M025K
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 470UF 20% 25V TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 22mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Producenter
KYOCERA AVX
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
2.7 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
470 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
25 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
22mOhm