RPA0609101M025B
DigiKeys varenummer
478-RPA0609101M025B-ND
Producenter
Producentens varenummer
RPA0609101M025B
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V TH
Detaljeret beskrivelse
100 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 30mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
125 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.5 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
100 µF
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30mOhm