RPA0608680M035K
DigiKeys varenummer
478-RPA0608680M035KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-RPA0608680M035KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
RPA0608680M035K
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 68UF 20% 35V TH
Detaljeret beskrivelse
68 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 60mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ lav frekvens
76 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.52 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
68 µF
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,374" (9,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
60mOhm