RPA0608561M006B
DigiKeys varenummer
478-RPA0608561M006B-ND
Producenter
Producentens varenummer
RPA0608561M006B
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V TH
Detaljeret beskrivelse
560 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 15mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
175 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.5 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
560 µF
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,374" (9,50mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
15mOhm