RPA0608101M016B
DigiKeys varenummer
478-RPA0608101M016B-ND
Producenter
Producentens varenummer
RPA0608101M016B
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V TH
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 15mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Producenter
KYOCERA AVX
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
175 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3.5 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
100 µF
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,374" (9,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
15mOhm