RPA0606101M006K
DigiKeys varenummer
478-RPA0606101M006KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-RPA0606101M006KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
RPA0606101M006K
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V TH
Detaljeret beskrivelse
100 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 24mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ lav frekvens
120 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.4 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
100 µF
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,295" (7,50mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
24mOhm