RPA0606100M050K
DigiKeys varenummer
478-RPA0606100M050KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-RPA0606100M050KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
RPA0606100M050K
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 10UF 20% 50V TH
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 90mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Producenter
KYOCERA AVX
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ lav frekvens
45 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
900 mA @ 100 kHz
Type
Polymer
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
10 µF
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,295" (7,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
90mOhm