RP60975R0100JNBK
DigiKeys varenummer
478-7038-ND
Producenter
Producentens varenummer
RP60975R0100JNBK
Beskrivelse
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 250W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms ±5% 250W Tyndfilm Modstande til chassismontering
Temperaturkoefficient
150ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Belægning, hustype
Aluminiumoxid
Emballage
Bulk
Monteringsfunktion
Flanger
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,975" L x 0,385" B (24,77mm x 9,78mm)
Modstand
100 Ohms
Højde - Monteret (maks.)
0,225" (5,72mm)
Tolerance
±5%
Lederudformning
Flig
Effekt (Watt)
250W