REH1020102M010K
DigiKeys varenummer
478-REH1020102M010KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-REH1020102M010KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
REH1020102M010K
Beskrivelse
CAP ALUM 1MF 20% 10V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
1 mF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 4000 timer @ 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
720 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
960 mA @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-40°C – 125°C