REH1016221M063K
DigiKeys varenummer
478-REH1016221M063KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-REH1016221M063KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
REH1016221M063K
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
220 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 4000 timer @ 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
315 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
450 mA @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,630" (16,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-40°C – 125°C