REH0816221M050K
DigiKeys varenummer
478-REH0816221M050KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-REH0816221M050KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
REH0816221M050K
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 125°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
364 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
520 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,630" (16,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 125°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 125°C