REH0511101M016K
DigiKeys varenummer
478-REH0511101M016KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-REH0511101M016KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
REH0511101M016K
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 125°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
63 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
90 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 125°C