REA1835472M025B
DigiKeys varenummer
478-REA1835472M025B-ND
Producenter
Producentens varenummer
REA1835472M025B
Beskrivelse
CAP ALUM 4.7MF 20% 25V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
4.7 mF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
1.87 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.618 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C