REA1325222M016B kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 392
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 102
Datablad
På lager: 460
Rubycon
På lager: 919
KEMET
På lager: 0
Surge
På lager: 0
Nichicon
Nichicon
2.2 mF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
REA1325222M016B
DigiKeys varenummer
478-REA1325222M016B-ND
Producenter
Producentens varenummer
REA1325222M016B
Beskrivelse
CAP ALUM 16V POLAR
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
1.13 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.582 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,512" diam. (13,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C