REA0812470M050K
DigiKeys varenummer
478-REA0812470M050KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-REA0812470M050KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
REA0812470M050K
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
47 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
141 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
225.6 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C