REA0611100M100K
DigiKeys varenummer
478-REA0611100M100KCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-REA0611100M100KTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
REA0611100M100K
Beskrivelse
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
10 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
66 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
105.6 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
100 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C