REA05114R7M100B kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 1.539
Datablad
4.7 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
REA05114R7M100B
DigiKeys varenummer
478-REA05114R7M100B-ND
Producenter
Producentens varenummer
REA05114R7M100B
Beskrivelse
CAP ALUM 100V POLAR
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
40 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
64 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
100 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C